Personal2020-10-28T13:47:03+01:00

Vi som jobbar på skolan

Birgitta Nordlund

Rektor
Ridning och körning, Ridning, Entreprenörskap

rektor@nytorpshastgymnasium.se
birgitta@nytorpshastgymnasium.se

Katarina Brunlöf

APL-ansvarig, Ridning och Körning, Trav, Djurhållning, Djuren i Naturbruket, Naturbruk

katarina@nytorpshastgymnasium.se

Caroline Larsson

Samhällskunskap, Historia, Idrott

 caroline@nytorpshastgymnasium.se

Malin Ydrevall

Svenska, Engelska

 malin@nytorpshastgymnasium.se

Kenneth Holmgren

Matematik

kenneth@nytorpshastgymnasium.se

Annika Wengelin

Hästkunskap, Djurspecialicering, Gymnasiearbete, Sällskapsdjur

 annika@nytorpshastgymnasium.se

Eva Andersson 

Biologi, Djurens biologi, Djursjukvård, Sällskapsdjur, Hundkunskap

eva@nytorpshastgymnasium.se

Camilla Björklund

Skolsköterska

skolsk@nytorpshastgymnasium.se

Eva Persson

Studie- och yrkesvägledare

Kontakt via rektor
rektor@nytorpshastgymnasium.se

Karin Andersson

Psykolog, Kurator

Kontakt via rektor
rektor@nytorpshastgymnasium.se

Jens Årnevall

Administration, IT, Fastighet

jens@nytorpshastgymnasium.se